Węgrowski klasztor już po raz kolejny był organizatorem wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży przy współfinansowaniu Urzędu Miejskiego w Węgrowie. Koordynatorem przedsięwzięcia był ks. Krzysztof Nagórny.
Najpierw przez tydzień (od 10 do 16 lipca) 50 – osobowa grupa dzieci uczestniczyła w półkoloniach pod hasłem „Uroki naszej okolicy”. Zajęcia stacjonarne poświęcone były poznawaniu przeszłości i tradycji naszego miasta. Wspólne czytanie i inscenizowanie lokalnych legend, gra miejska, rozwiązywanie krzyżówek związanych z historią Węgrowa to zajęcia, które poprzez zabawę pozwoliły zainteresować uczestników czasami, które minęły. Dodatkowo uczyły samodzielności w poszukiwaniu informacji o mieście, poruszaniu się po nim według określonego scenariusza, zwracania uwagi na otaczające mieszkańców pamiątki przeszłości. Uzupełnieniem zajęć przeprowadzanych na miejscu były zajęcia wyjazdowe. Jeden dzień dzieci spędziły w Warszawie zwiedzając Parlament Rzeczypospolitej i uczestnicząc w swoistej lekcji obywatelskiej. Miały też okazję obejrzeć Wielką Makietę Kolejową na Stadionie Narodowym oraz poznać historię i znaczenie ekonomii w Centrum Pieniądza NBP. Drugi dzień dzieci spędziły w parku linowym w Broku, a trzeci w gospodarstwie agroturystycznym w Wólce Proszewskiej. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zamku w Liwie i wizyta w punkcie widokowym na Sowiej Górze. Program był bardzo napięty, bogaty w treści, przybliżający młodym mieszkańcom ich miasto i jego atrakcje, ale przede wszystkim pełen dobrej zabawy. Uczestnikom towarzyszyli i organizowali czas doświadczeni instruktorzy i wolontariusze z klasztornego KSM.
Drugą formą wypoczynku wakacyjnego był obóz pod hasłem „Zabieszczaduj z nami” przeznaczony dla członków KSM i starszych ministrantów z parafii pw. Św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie. Wyprawa miała miejsce w dniach 24 – 29 lipca. 22- osobowa grupa młodzieży wyruszyła do Kalnicy. Po drodze zwiedziła zamek w Łańcucie, potem w trakcie kolejnych dni odwiedziła klasztor w Komańczy – miejsce uwięzienia Prymasa ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ogród biblijny, zwierzyniec i park miniatur sakralnych w Myczkowcach oraz zaporę wodną i elektrownię w Solinie. Młodzież wędrowała po górach przez Połoninę Wetlińską i na Tarnicę, a także uczestniczyła w ekscytującej podróży kolejką bieszczadzką, podczas której odegrany został kowbojski napad na pociąg i odbyły się konne przejażdżki.Młodzi wędrowcy z zapałem wspinali się na stoki, odważnie pokonywali kolejne wyzwania, mierzyli swoje siły i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w komentarze przewodników bieszczadzkich. Na każdym kroku uczyli się odpowiedzialności za siebie i za innych oraz pokory wobec gór. Sił dodawała codzienna Eucharystia sprawowana w znajdującej się niedaleko od ośrodka noclegowego kaplicy.
Kolejne wakacyjne atrakcje czekają ich na pątniczym szlaku na Jasną Górę, na który wybrała się liczna grupa naszych bieszczadowiczów, którzy bardzo aktywnie i z Bogiem spędzają swoje wakacje, pamiętając o tym, że od Boga nie ma wakacji, a czas z Nim spędzony jest najbardziej wartościowym czasem.