23 czerwca w naszej świątyni nastąpiła inauguracja III Węgrowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej. Początek festiwalu rozpoczął koncert znakomitej śpiewaczki Eleni, zatytułowany „Nic miłości nie pokona”, poprzedzony wstępem prof. Jarosława Wróblewskiego z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Artystka wykonała wiele znanych pieśni, których myślą przewodnią była miłość, nieodłączna towarzyszka życia. W repertuarze nie zabrakło również pieśni maryjnych. Atmosfera panująca podczas koncertu, wprowadziła zebranych słuchaczy w klimat zadumy, refleksji oraz radości. Życzliwość i serdeczność ze strony mieszkańców Węgrowa poskutkowała aż trzykrotnym bisem w wykonaniu artystki.
Pomysłodawczynią Węgrowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej jest Zofia Paczóska - prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej, która nawiązała współpracę z Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie, co poskutkowało, że dyrektorem artystycznym został ceniony prof. Jarosław Wróblewski. Drugi z koncertów odbędzie się w drohiczyńskiej katedrze 29 lipca, następne w Grębkowie, na Zamku w Liwie, w parafii św. Ojca Pio w Węgrowie, w Łochowie. Zakończenie Festiwalu odbędzie się 4 listopada w Węgrowie, koncertem Krzesimira Dębskiego wraz z kwartetem smyczkowym zatytułowanym „The Best of Krzesimir Dębski”, podczas którego zaprezentuje przygotowywaną specjalnie na tę okoliczność kompozycję muzyczną opowiadającą o bitwie pod Węgrowem z 1863 roku.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp. prof. dr hab. Tadeusz Pikus – ordynariusz drohiczyński, Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP, patronat medialny Katolickie Radio Podlasie, portal Podlasie 24, Tygodnik Siedlecki, Głos Węgrowa i Okolic, Wieści Sokołowskie. Festiwal może odbyć się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Węgrów. Wydarzenie odbyło się w ramach programu kulturalnego w ramach programu RPO Mazowsze 2007-20013 „Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości oferty kulturalnej dzięki pracom ratunkowym w zabytkowym kościele p.w. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie”.