Dyżur Penitencjarza Diecezjalnego

I piątek miesiąca od godz. 16.00 do 17.00

tel. 25 792 22 28; (+48) 665 034 305

e-mail: rkosk@op.pl; proboszcz@klasztorwegrow.pl wegrow.klasztor@drohiczynska.pl

2 stycznia 2023

KONCERT KOLĘD - IZA ZAJĄC

Koncert kolęd, który bez wątpienia z wyjątkową radosną mocą wypełnił atmosferę świąt Bożego Narodzenia w Sali Wirydarz. O czym można było się przekonać podczas koncertu, który 30 grudnia 2022 r. odbył się w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

Jazzowe aranżacje kolęd i świątecznych piosenek wybrzmiały w Sali Wirydarz, która
w klimacie świątecznym przywitała publiczność. Nie ma nic przyjemniejszego niż kolędowanie w tym pięknym okresie Świat Bożego Narodzenia. W piątkowy wieczór
w węgrowskim klasztorze wybrzmiały najpiękniejsze polskie i światowe kolędy okraszone jazzową harmonią, zachowując swoją tradycyjną formę i melodykę, bo przecież właśnie te świąteczne melodie zapadły najbardziej w serca i umysły wielu pokoleń.

Iza Zając zaprezentowała tradycyjne polskie kolędy, standardy amerykańskie oraz piosenki bożonarodzeniowe
w aranżacjach jazzowych, które całkowicie zostały oparte na pełnej lekkości i profesjonalizmu muzyce jazzowej. Wybrzmiały m.in. Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj
w Betlejem, White Christmas, Lulajże Jezuniu, Jingle Bells, Santa Claus Is Coming to Town, All I Want for Christmas is You, Let Is Snow, I’ll Be Home for Christmas i wiele innych. Artystka w wyjątkowy sposób porwała publiczność do wspólnego śpiewania i jak sama podkreśliła …, że to miejsce jest tak ważne jak ludzie, którzy je tworzą. W tym przypadku publiczność: wspaniała, wyrozumiała, która z sercem przyjmowała nasze muzyczne koncepcje, polskich kolęd, stworzyła ten wieczór magicznym. Ja i muzycy mi towarzyszący dziękujemy za możliwość przeżycia tak wspaniałych chwil z Państwem.

Podczas koncertu wyraźnie odczuwalna była unoszącą się radosna atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Publiczność, zachwycona niezwykłą aranżacją kolęd, nagrodziła wykonawców gromkimi brawami na stojąco, prosząc o bis.

Mamy nadzieję, że kolędy przystrojone subtelnym jazzowym klimatem pozwoliły poczuć niezwykłą świąteczną atmosferę, jaka otacza Boże Narodzenie. Organizatorzy 7 oraz 15 styczniu  zapraszają na kolejne koncerty kolęd w Sali Wirydarz. Więcej informacji na Facebooku Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

W koncercie wystąpili:

Iza Zając – wokal

Jarosław Małys – piano

Dariusz Szymańczak - gitara basowa

Bogdan Tchórzewski – perkusja.

Partnerzy wydarzenia: Totalizator Sportowy, Fundacja PZU oraz STOART.