23 czerwca 2017

II Węgrowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej organizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej przy współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina pod honorowym patronatem Marii Koc - Wicemarszałek Senatu RP.

Organizatorzy, w osobie Zofii Paczóskiej oraz prof. UMFCH dra hab. Jarosława Wróblewskiego, stworzyli bogaty i ciekawy program artystyczny obejmujący zróżnicowane formuły prezentacji muzycznych obejmujące: koncert symfoniczny, koncerty organowe, organowo-kameralne, koncert chóralny, czy koncert muzyki rewiowej.

Siłą Festiwalu są znakomici wykonawcy - artyści związani głównie z najstarszą i największą uczelnią muzyczną w Polsce - Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. A będą to: Krzesimir Dębski - kompozytor, dyrygent, skrzypek, pianista; Anna Bednarska – dyrygent; organiści - Jarosław Wróblewski, Wojciech Bednarski, Aleksander Leśniczuk, Adam Kowalski; studenci i doktoranci Uniwersytetu Muzycznego, soliści-instrumentaliści: Agnieszka Kaćma, Paweł Gusnar, Janusz Raczyński, znakomite zespoły: Orkiestra Kameralna PRIMUZ, Chór Dziecięcy i Młodzieżowy ALLA POLACCA przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Gościć będziemy również Joannę Lalek - śpiew i przy fortepianie Hadriana Tabędzkiego.

Siłą Festiwalu są również przepiękne miejsca Ziemi Węgrowskiej promieniujące swoim znaczeniem historycznym, tradycją, architekturą, wartościowymi instrumentami organowymi i dobrą dla sztuki aurą. Zapraszamy więc Państwa do Węgrowa, Czerwonki Liwskiej, Grębkowa, Liwa, Łochowa i Kopci.

Siłą Festiwalu są wreszcie, a może nade wszystko słuchacze-melomani, mieszkańcy i przybywający tu turyści, ludzie wrażliwi na sztukę, potrzebujący jej i poszukujący z nią kontaktu.
Inauguracyjny koncert zatytułowany „Kompozycje Krzesimira Dębskiego” odbędzie się 25 czerwca o godz. 20.00 w kościele pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie. Wystąpi na nim znakomity kompozytor Krzesimir Dębski z Orkiestrą Primuz.