19 kwietnia 2018

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

21 lutego w Klasztorze rozpoczęły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy trwające przez kolejne tygodnie, w których uczestniczyło około 30 osób.

Rekolekcje prowadził ks. Andrzej Witerki i Dawid Brzozowski. Nad całością czuwała koordynatorka Jadwiga Porzezińska. Dzięki ofiarnej i żywej posłudze prowadzących, czas rekolekcyjnych spotkań stał się okazją do zobaczenia w naszym życiu, tych obszarów, które potrzebują Bożej łaski i pomocy.

Każde ze środowych spotkań skupiało się wokół kluczowych dla człowieka wierzącego tematów: Jezus jako sens życia, miłość Boga, nawrócenie-uzdrowieniem człowieka, Jezus Panem i Bratem, Duch Święty i Jego działanie pośród nas.

Istotnym elementem rekolekcji była modlitwa osobista polegająca na medytacji Słowa Bożego, a następnie dzielenie się refleksjami w małych grupkach prowadzonych przez animatorów rekolekcji.

Poruszającym wydarzeniem była Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne. Był to czas zmierzenia się ze swoją przeszłością, ze swoim życiem i tym, co w nim trudne i bolesne.

Jednym z najistotniejszych etapów rekolekcji był akt publicznego uznania Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela.

Rekolekcje zakończyły się 14 kwietnia, wydarzeniem popularnie nazywanym Chrztem w Duchu Świętym. Był to czas modlitwy wstawienniczej nad każdym uczestnikiem rekolekcji. W posłudze tą modlitwą wsparły nas wspólnoty z Brańska i Bielska Podlaskiego. Uroczysta Eucharystia celebrowana przez ks. Daniela Obzejtę opiekuna naszej wspólnoty i ks. Andrzeja Witerskiego była zwieńczeniem rekolekcji. Następnie na  Sali Weselnej Klasztoru odbyła się Agapa. Czas podziękowań świadectw i ogromnej radości przy stole pełnym smakołyków.

Rekolekcje z łac. recolligere znaczy zbierać na nowo powtórnie, to błogosławiony czas zatrzymania się przy Bogu pozbierania i uporządkowania tego wszystkiego, co w biegu życia nam umyka.

Niech Bóg będzie uwielbiony w darze tych rekolekcji. Owoce tych rekolekcji zawierzamy Maryi Oblubienicy Ducha Świętego.

Chwała Panu. Teresa

44 0.10222291946411