30 listopada 2018

Ks. kan. Zbigniew Latosi odznaczony medalem

30 listopada w Warszawie, dwie osoby wybitnie zasłużone dla mieszkańców Węgrowa, ks. kan Zbigniew Latosi oraz Wanda Kosińska, otrzymały medal na Stulecie Niepodległości przyznany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ks. Zbigniew oraz Pani Wanda są osobami i cenionymi przez mieszkańców miasta. Ich bezinteresowne zaangażowanie dla drugiego człowieka zostało zauważone i docenione. Niezmiernie cieszy, że trud i poświęcenie, trudności z jakimi bardzo często musieli się zmagać służąc mieszkańcom Węgrowa, nie poszły na marne, ale wracają ze zdwojoną siłą i w gronie najbliższej rodziny, a także oficjalnych przedstawicieli Węgrowa, zostali wyróżnieni. Taka forma wdzięczności jest niezwykle wartościowa, bowiem daje przykład dla następnych pokoleń, że warto wspólnie służyć innym swoimi predyspozycjami, talentami na rzecz budowania wspólnego dobra.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie gospodarz miejsca Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki w imieniu Premiera wręczył medale przyznawane za szczególne zaangażowanie dla lokalnych społeczności. W tak podniosłej uroczystości odznaczonym towarzyszyła liczna delegacja parlamentarzystów, samorządowców i grono najbliższych osób. Obecna była najbliższa rodzina oraz Maria Koc wicemarszałek Senatu RP, Ewa Besztak starosta węgrowski, Marek Renik wicestarosta węgrowski, Leszek Redosz przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Marchela burmistrz Węgrowa, Zofia Paczóska przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa. Po oficjalnych uroczystościach, Pani Marszałek Maria Koc, ks. Zbigniewa, Panią Wandę, najbliższą rodzinę oraz reprezentantów samorządu zaprosiła na uroczysty obiad do budynku Parlamentu RP.