Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” będzie odbywało się w łączności duchowej z Kalwarią i Bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie, gdzie 14 września 2019 o godz. 15.00 zostanie odprawiona Eucharystia w jego intencji. Coraz więcej diecezji w Polsce włącza się do planowanej na ten dzień modlitwy. Można już mówić o ogólnopolskim wymiarze wydarzenia.
- Myślę, że to jest ważne, abyśmy tu w Bazylice Grobu Pańskiego, niespełna 30 metrów od Kalwarii, gdzie Jezus umarł, gdzie się wypełniło odkupienie świata przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa, włączyli się duchowo w modlitwę „Polska pod Krzyżem” – podkreśla franciszkanin, o. Zacheusz Drążek OFM, który od sześciu lat posługuje w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie i wystąpił z propozycją duchowej łączności tego miejsca z wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”. – Dlatego tu pod krzyżem Jezusa Chrystusa na Kalwarii będziemy chcieli łączyć się o godzinie 15.00 mszą świętą w kaplicy w Bazylice Bożego Grobu? Będziemy w tej Eucharystii polecać wszystkich uczestników spotkania „Polska pod Krzyżem” i całą Polskę Jezusowi Chrystusowi, który właśnie tutaj umarł na krzyżu na Golgocie. Do wydarzenia dołączają kolejne diecezje w Polsce, a ich biskupi zachęcają do duchowej łączności z modlitwą, która odbędzie się 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, we Włocławku.
W naszej parafii czuwanie modlitewne rozpocznie się o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem modlitwa różańcowa i Msza św. o 16.00. Gromadzimy się w kościele przed naszym parafialnym Krzyżem, który znajduje się w ołtarzu głównym. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału, zważywszy, że W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.
Poniżej jest coś znacznie więcej niż film, to wielkie świadectwo i znak dla Polski. To zaproszenie, to wezwanie, by stanąć pod Krzyżem, zaprzeć się samego siebie, wziąć go i naśladować Jezusa. W Krzyżu zwycięstwo dla Kościoła i Polski, dla każdego z nas! Prosimy Was z całą mocą - odczytajcie ten znak. Sursum corda! W górę serca!