15 września 2019

Koncert skrzypcowy Katarzyny Szubert w podziemiach klasztoru

Kompozycje muzyczne zawierają określone emocje, uczucia, podobnie jak codzienne doświadczenie każdego człowieka. W najbliższą niedzielę, 22 września o godz. 18.00 w podziemiach klasztoru, gdzie znajduje się ekspozycja muzealna „Węgrów – miasto wielu kultur i religii”, odbędzie się koncert skrzypcowy w wykonaniu Katarzyny Szubert. Będzie to próba opowieści, przy pomocy dźwięku, o wydarzeniach zawartych na kartach Starego Testamentu, emocjonalno-uczuciowe przedstawienie historii Izraela. Pani Katarzyna podejmowała się różnych form ekspresji twórczej, między innymi połączenia dźwięku ze światłem. Jej występy robią wrażenie i przyciągają wiele osób. Podczas koncertu w Węgrowie, artystka korzystając z bogactwa kompozycji muzycznych, po raz pierwszy zaprezentuje na skrzypcach opowieść o Starym Testamencie.

Katarzyna Szubert ukończyła Poznańską Akademię Muzyczną w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. Michała Grabarczyka. W swoim bogatym dorobku estradowym posiada występy zarówno na scenach europejskich jak i rodzimych, m.in. solowe koncerty w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Nagrywała dla radia BBC w szkockim Aberdeen, gdzie była solistką na festiwalu muzycznym. Przez 2 lata związana z duetem skrzypcowym, z którym do współpracy zaprosił ją kompozytor Aleksander Maliszewski-twórca i założyciel zespołu. W swoim repertuarze posiada zarówno utwory i koncerty klasyczne wykonywane na skrzypcach tradycyjnych oraz kompozycje z pogranicza popu, techno, trance i muzyki irlandzkiej w których wykorzystuje skrzypce elektryczne. Jako muzyk sesyjny bierze udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych. Gościnnie wzięła udział w nagraniu płyt Krzysztofa Krawczyka –„Amerykańskie piosenki”, „The Shadow Of Your Smile” oraz „Tacy samotni”.
Twórczyni Duetu ELECTRICA DUO -KASIA & PAULA {electric violins & electric harps} odnoszącego sukcesy na scenach krajowych i estradach europejskich.

Podczas koncertu opowiemy o zwyczajach, obyczajach i codziennym życiu wyznawców religii Judaizmu. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Etno Polska 2019” oraz Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Partnerem ekspozycji muzealnej jest Totalizator Sportowy.

45 0.1207480430603