Z inicjatywy młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży nasza parafia włącza się w ogólnopolskę akcję "Polak z sercem". Jak piszą organizatorzy: - poruszeni trudną sytuacją Rodaków na Wschodzie, odzewem i rezultatem zeszłorocznej edycji akcji, zdecydowaliśmy się na jej kontynuowanie. Akcja „Polak z sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie.
Akcja polega na zbiórce żywności, środków czystości oraz przyborów szkolnych, które zostaną przekazane dla Polaków mieszkających na Białorusi oraz Ukrainie. Zakupione rzeczy można przynosić do 24 listopada do salki naprzeciw zakrystii. Więcej o informacji o inicjatywie można odnaleźć na stronie organizatora: http://ksm.org.pl/polak-z-sercem