Mszą Wieczerzy Pańskiej w Kościele katolickim rozpoczęło się Triduum Paschalne, najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym. W kościołach wieczorem sprawowana jest Msza św. upamiętniająca ustanowienie sakramentu Kapłaństwa oraz Eucharystii. Członkowie wspólnot i ruchów działających przy Parafii złożyli słowa wdzięczności za codzienną posługę i trud w prowadzeniu do spotkania z Jezusem. Później nastąpił obrzęd przyjęcia czterech kandydatów do grona ministrantów. W klasztorze uroczystościom przewodniczył ks. Michał Kisiel, który również wygłosił homilię. Nawiązał w niej do sakramentu Kapłaństwa oraz Eucharystii. Powiedział, że jest to „szczególny wieczór, który odmienił losy całego świata”. Pod rozwagą postawił pytanie: „Czym jest dla mnie Eucharystia oraz Kapłaństwo..?” Po homilii obmył nogi dwunastu mężczyznom wzorem Jezusa, jako znak służby i pokory. Podczas Eucharystii członkowie ruchów i stowarzyszeń złożyli kapłanom posługującym w Parafii wyrazy wdzięczności i uznania za ich codzienny trud duszpasterski. Po zakończonej Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. Ciemnicy, gdzie wierni mogą towarzyszyć Jezusowi podczas jego pojmania. Jutro Wielki Piątek, dzień Męki i śmierci Jezusa z Nazaretu. W klasztorze adoracja od godz. 8.00 do godz. 19.00, kiedy będzie sprawowana Liturgia Męki Pańskiej. Podczas tej liturgii będzie możliwość ucałować relikwie Krzyża Świętego, które są w naszym klasztorze od początku XVIII w.