Wieczorem w Wielką Sobotę sprawowana jest najważniejsza liturgia w całym roku: Wigilia Paschalna. W klasztorze przewodniczył jej proboszcz parafii ks. kan. dr Romuald Kosk, który wygłosił również homilie. W kazaniu odniósł się do różnych sytuacji życiowych, które mogą nas przygniatać, zabierać nadzieję. Jednak Zmartwychwstały Chrystus może stać się oparciem w życiowych przeciwnościach. Liturgia była bogata w wiele znaków. Główne symbole to światło i woda oraz modlitewne czuwanie. Światło, które jak płomień oświeca i pozwala zobaczyć wszystko dookoła oraz woda, która oczyszcza i obmywa. Czuwanie rozbudza w nas pragnienie bycia ze Zbawicielem. Zwieńczeniem całej Liturgii była procesja rezurekcyjna, by ogłosić całemu światu zwycięstwo Jezusa nad śmiercią. Chrześcijanie wychodzą, aby przekazywać dobrą nowinę o Zbawieniu. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!!!
Serdecznie dziękujemy OSP Jartypory za straż przy grobie, cieszy, że grono ochotników zasilają młodzi adepci, chórowi parafialnemu, a także wszystkim zaangażowanym w całe Triduum Paschalne!