21 września po Mszy wieczornej w kościele odbył się koncert organowy w wykonaniu prof. Jarosłąwa Wróblewskiego z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Głównym tematem była osoba i twórczość wybitnego kompozytora Jana Sebastiana Bacha. Pan Profesor zaprezentował znane i mniej znane kompozycję artysty, a także ciekawie ukazał samą postać na tle epoki baroku. Przedstawił kilka ciekawostek związanych z samą muzyką, powiązaniem matematyki z teologią, które to spotkały się w kompozycjach Bacha.
Wydarzenie oprócz dostarczenia wrażeń emocjonalno-uczuciowych, zapewniło też interesującą dawkę intelektualną, zaprosiło całego człowieka do uczetnictwa w tym wyjątkowym spokaniu z muzyką protestancką. Wydarzenie było cząstką projektu "Węgrów - miasto wielu kultur i religii" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Etno Polska 2019" oraz Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Patronat medialny Tygodnik katolicki Niedziela Podlaska oraz Fundacja Epsikopatu Polski OPOKA. Patronat honorowy calego projeku objęła Maria Koc - Wicemarszałek Senatu RP. Wydarzenie odbyło się w ramach programu kulturalnego w ramach programu RPO Mazowsze 2007-20013 „Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości oferty kulturalnej dzięki pracom ratunkowym w zabytkowym kościele p.w. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie”.

