NIEDZIELA I ŚWIĘTA OBOWIĄZUJĄCE

kościół parafialny: 7:00; 10:00; 17:00

kaplica w Jartyporach: 18:00

I piątek miesiąca od godz. 15.00 do 17:00

Czynna od poniedziałku do soboty do godz. 8.30 oraz po Mszy św. wieczornej do godz. 18.00.

Roman Postek + 48 667 684 406

tel. (+48) 665 034 305

e-mail: rkosk@op.pl; wegrow.klasztor@drohiczynska.pl

17 maja 2024

Dzień Polonii

Dzień Polonii i Polaków za Granicą obchodzony jest 2 maja już od 2002 roku. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP, by uhonorować Polaków-osoby z różnych powodów żyjące poza granicami Polski, które wyrażały swoje przywiązanie do Rzeczypospolitej i zabiegały o Jej niepodległość.
W tym szczególnym dniu w sali Wirydarz odbył się uroczysty, wzruszający koncert pt. "Pod polskim niebem..." z udziałem Bożena Worono i Anastazja Żołnierzak . Pani Bożena Worono jest Polką urodzoną w Lidzie na Białorusi, córką Swietłany i Wiktora Worono, którzy właśnie tam uczą języka polskiego. Sami niezwykle związani z Polską i kultywujący polskie tradycje ,zaszczepili miłość do ojczystego kraju córce, która również na każdym kroku podkreśla swoje związki z naszą Ojczyzną. Czyni to w sposób piękny-śpiewem, wierszem, pielęgnowaniem polskości. Ciepło i niezwykła wrażliwość bije od Pani Bożeny,gdy wypowiada się o Polsce i Polakach♥️.
Anastazja Żołnierzak jest rodowitą Węgrowianką, uczennicą I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, niezwykle utalentowaną wokalnie, z powodzeniem brała udział w różnych konkursach.
Obie Panie niezwykle pięknie i z patosem zaprezentowały piosenki i poezję polskich autorów,które tematyką nawiązywały do obchodzonego święta. Zgromadzona publiczność wysłuchała w skupieniu piosenek "Powrócisz tu..." Ireny Santor , "Do Ciebie Mamo" Wioletty Villas, pieśni "Prząśniczka" St. Moniuszki, "Mury"Jacka Kaczmarskiego czy "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Piosenkę "Jest takie miejsce,taki kraj" przybyli goście zaśpiewali razem z artystkami. Bardzo dziękujemy za Państwa obecność,młodym wokalistkom za wzruszający występ????.
Było pięknie,uroczyście,z polskością na ustach i biało-czerwoną flagą stojącą w centralnym miejscu????????????????????????♥️
W tym dniu wzięliśmy także udział na zaproszenie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w obchodach Dnia Polonii w Belwederze, podczas której Głowa Państwa wręczyła odznaczenia osobom szczególnie zasłużonym na rzecz Polaków i Polonii poza granicami kraju ????????????????????????