Dyżur Penitencjarza Diecezjalnego

I piątek miesiąca od godz. 16.00 do 17.00

tel. 25 792 22 28; (+48) 665 034 305

e-mail: rkosk@op.pl; proboszcz@klasztorwegrow.pl wegrow.klasztor@drohiczynska.pl

15 listopada 2022

MARCIN STYCZEŃ Z ZESPOŁEM W CDK

Marcin Styczeń z zespołem – wystąpił na scenie w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

W sobotni wieczór 12 listopada 2022 r., wybrzmiały na naszej Sali Wirydarz najpiękniejsze utwory Marcina Stycznia, który wystąpił z zespołem i zaprezentował utwory o świętych i błogosławionych. Koncert odbył się pn. ,,Święci’’.

Marcin Styczeń wokalista, gitarzysta oraz autor, jak dawniej trubadurzy, przedstawiał ich w stylu średniowiecznych chanssons de geste- najpierw zajmująco, w zwięzłej formie streszczał przypadki życiowe świętych i błogosławionych wybranych przez niego postaci przechodząc płynnie do kolejnych utworów. Jego utwory to poetycko-muzyczne miniatury portretujące świętych i błogosławionych, tych sławnych i tych mniej znanych: Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), Franciszka z Asyżu, Charbela, Jana od Krzyża, królową Jadwigę Andegaweńską, księżnę Jadwigę Śląską, Ignacego Loyolę, Ojca Pio, siostrę Faustynę, o. Maksymiliana Kolbego, ks. Jerzego Popiełuszkę, abp. Jozafata Kuncewicza, kard. Stefana Wyszyńskiego, papieża Jana Pawła II i br. Michała Giedroycia.

Koncert bardzo podobał się publiczności. Utwory w warstwie tekstowej oraz muzycznej (w czym pomagali znakomici instrumentaliści i mocny, ciepły głos wokalisty) są bardzo interesujące, czasem porywające i dalekie od sztampy, która zbyt często niestety gości w tego typu repertuarze.

Podsumowując koncert i cały wieczór - tak muzycznie należy promować kulturę katolicką: oryginalnie, autentycznie i na wysokim poziomie, czego potwierdzeniem są huczne brawa i bisy wyproszone przez reagująca nadzwyczaj spontanicznie
i żywiołowo publiczność.

Po koncercie na balu Pan Marcin Styczeń odebrał od Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK statuetkę jako podziękowania za koncert.

Koncert został dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Partnerzy wydarzenia: Totalizator Sportowy i Fundacja PZU

BR