OGŁOSZENIA PARAFIALNE
21 czerwca 2026
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
- 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Taca jest przeznaczona na renowację szafy organowej. Na remont organów już mamy fundusze, ale chcemy razem odnowić także szafę organową.
- 2. Dzisiaj proboszcz częstuje cukierkami imieninowymi. Zachęcam wszystkich do poczęstowania się z tej okazji. Ks. proboszcz dziękuje wszystkim za życzenia i modlitwy z okazji imienin i 40-lecia święceń.
- 3. Także dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o 16.00 na sali klasztornej.
- 4. Jutro Dzień Ojca. Modlimy się za naszych żyjących i zmarłych ojców.
- 5. 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
- 6. 26 czerwca w piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00.
- 7. Informujemy, że w szpitalu w Siedlcach przebywa ks. Sylwester Grzeszczuk. Prosimy o modlitwę w intencji jego zdrowia.
- 8. Za tydzień w Jartyporach msza św. o 10.00. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Józef Wysocki, pochodzący z Jartypor. Po mszy św. przejście pod remizę OSP i poświęcenie lekkiego wozu strażackiego OSP oraz poświęcenie Krzyża Przebaczenia, postawionego przy drodze do Jartypor (obok parkingu), ufundowanego przez Pana Dariusza Bednarczyka.
- a. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca: Na 15.00 msza św. „Za Ojczyznę”,
- b. Na 19.00 zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Mszy św. i adoracji będzie przewodniczył Ks. Mateusz Czubak z Siedlec.
- 9. Duszpasterstwo nauczycieli Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę. Centralne uroczystości odbędą się 2 lipca 2026 r. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz nauczycieli –ks. Mateusz Krasowski (tel; 790786277). Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu będą przekazywane podczas zgłoszenia.
10. Wczoraj w Drohiczynie odbyło sią zakończenie roku formacji Służby Liturgicznej. Ks. Biskup Piotr ustanowił z naszej parafii: a) w posłudze animatora: Wojciecha Wrzoska i Szymona Sińczuka, b)w posłudze ceremoniarza: Daniela Markowskiego oraz Kamila Horabika. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi w Liturgii.
11. Dziękujemy za ofiary na cele remontowo-inwestycyjne ( na konto i w gotówce) oraz za dzisiejszą tacę. Bóg zapłać. Przy okazji informujemy, że brama żelazna za kościołem została wyremontowana i uruchomiona. Koszt wyniósł: 7.900 zł.
12. Zachęcamy do kupienia i czytania kolejnego numeru tygodnika „Niedziela”. W tym numerze ciekawe artykuły na temat relacji polsko-ukraińskich w kontekście przebaczenia oraz ciekawy artykuł: „Witamy w epoce „ sapiens bez homo” o sztucznej inteligencji . W dodatku: „Bliżej życia z wiarą” artykuł „Gdzie jesteś tato”. To refleksja ojca, co jest w życiu ważne oraz ciekawy dodatek kulinarny i bardzo pomocny przy sporządzaniu smacznego obiadu.
13. Zbliżają się wakacje. Zachęcamy, aby skorzystać z ofert kolonii i obozów wakacyjnych, organizowanych przez KSM i Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Zachęcamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
14. Zapowiedzi przedślubne:
Pobierz jako PDF