NIEDZIELA I ŚWIĘTA
kościół parafialny: 8:30, 10:00, 11:30, 15:00, 19:00

DNI POWSZEDNIE
7:00 17:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
I piątek miesiąca od godz. 15.00

Dyżur Penitencjarza diecezjalnego:
I piątek miesiąca od godz. 16.00

Jartypory:
niedziele i święta 8:30; I piątek miesiąca godz. 18:00

Kaplica szpitalna:
niedziela godz. 15:00,
w wakacje w sobotę o godz. 16.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA

 Czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Telefon dyżurny: +48 665 034 305

Zwiedzanie kościoła i podziemi: kustosz-przewodnik

dr Marek Sobisz + 48 791 176 604

Parafia św. Piotra z Alkantary
i św. Antoniego z Padwy

Adres:
Tadeusza Kościuszki 27a
07-100 Węgrów
tel. 25 792 22 28

e-mail: proboszcz@klasztorwegrow.pl parafia@klasztorwegrow.pl

Numer konta:
59 9236 0008 0012 8645 2000 0010

Menu

Duszpasterze - obecnie pracujący

  • Ks. kan. dr Romuald Kosk

    Proboszcz - od 21 sierpnia 2012 r.

    Ks. Romuald Kosk, syn Jana i Marii z d. Koc, ur. 2.08.1960 r. w Twarogach Lackich. Szkoła Podstawową ukończył w Perlejewie (1967-1975). Liceum Ogólnokształcące w Drohiczynie (1975-1979). Studia na wydziale Politechniki Warszawskiej (1979-1980). Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie (1980-1986). Święcenia diakońskie - Perlejewo 29 czerwca 1985 r. Święcenia diakońskie - Nurzec 15 czerwca 1986r., z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka.
    Magister teologii (20.01.1987); doktor nauk teologicznych (24.06.1997); Krzyż Papieski Diecezji Drohiczyńskiej (23.12.2009), kanonik honorowy Kapituły Podlaskiej (01.04.2010), Penitencjarz Diecezji Drohiczyńskiej (14.04.2015)

    Data ur.: 2 sierpnia 1960 r.

    Data święceń: 15 czerwca 1986 r.

    Imieniny: 19 czerwca

    Inne funkcje


    28.06.1991-16.10.1994
    zastępca diecezjalnego moderatora Ruchu „Światło-Życie"
    16.10.1994- do 2005
    moderator diecezjalny Ruchu „Światło-Życie”
    od 31.08.1990
    wykładowca teologii fundamentalnej w Wyższym Seminarium Duchownym
    01.10.1990-19.09.1993
    wykładowca teologii fundamentalnej w Diecezjalnym Studium Katechetycznym w Drohiczynie
    01.10.1993-19.09.2000
    wykładowca teologii fundamentalnej w Kolegium Teologicznym w Drohiczynie
    28.01.1995-25.03.2003
    członek Komisji ds. nauki i formacji chrześcijańskiej I Synodu Diecezji Drohiczyńskiej
    20.06.1998-10.06.1999
    członek Komisji ds. duszpasterskich Diecezjalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki Jana Pawła II w Drohiczynie
    09.01.2002-29.07.2003
    pierwszy dekanalny wizytator katechetyczny w Dekanacie Siemiatyckim
    03.03.2005-27.08.2006
    kierownik administracyjny Muzeum Diecezjalnego im. Jana Pawła II w Drohiczynie
    od 20.10.2005
    moderator diecezjalny „Domowego Kościoła”
    od 21.08.2012
    dyrektor Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie
    od 01.10.2012
    ojciec duchowy Dekanatu Węgrowskiego
    od 19.04.2013
    odpowiedzialny za drogę Neokatechumenalną

    Poprzednie placówki


    18.06.1986-22.06.1987
    Hajnówka
    01.10.1987-28.06.1991
    studia z zakresu teologii fundamentalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
    28.06.1991-01.09.1992
    notariusz Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
    28.04.1992-02.08.1993
    Drohiczyn
    20.08.1993-31.07.1994
    Węgrów - Wniebowzięcia NMP
    01.08.1994-31.08.1995
    studia z zakresu teologii fundamentalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
    01.09.1995-29.07.2003
    Niemirów (proboszcz)
    od 30.07.2003
    dyrektor Domu św. Antoniego w Drohiczynie
    22.08.2006-22.08.2012
    Łubin Kościelny (proboszcz)

  • Ks. Piotr Śledź

    wikary - od 26 sierpnia 2018 r.

    Poprzednie placówki


    Starawieś
    Dziadkowice

  • Ks. Sylwester Grzeszczuk

    wikary - od 26 sierpnia 2018 r.


  • Duszpasterze - pracujący w latach ubiegłych

    • Ks. mgr Paweł Błaszczyk

      Wikariusz


    • Ks. mgr Krzysztof Nagórny

      Wikariusz od 26 sierpnia 2015 r.  do 25 sierpnia 2018 r.


    • Ks. kanonik Zbigniew Latosi

      Rezydent od 17 sierpnia 2005 r.

      Ks. Latosi Zbigniew Ludwik, s. Czesława i Stanisławy z d. Krekora, ur. 25.02.1930 r. w Dęblinie. Szkoła Podstawowa w Zajezierzu (1937-1944). Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie (1946-1950). Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach (1950-1956). Święcenia diakońskie – Siedlce 9 kwietnia 1955 r. Święcenia kapłańskie – Siedlce 26 maja 1956 r., z rąk ks. bp. Ignacego Świrskiego. Inkardynowany do Diecezji Drohiczyńskiej mocą Bulli Jana Pawła II „Totus Tuus Poloniae Populus” (25.03.1992).
      Kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Węgrowskiej (06.02.1993), kanonik gremialny Kolegiackiej Kapituły Węgrowskiej (25.03.1997).

      Data ur.: 25 lutego 1930 r.

      Data święceń: 26 maja 1956 r.

      Imieniny: 17 marca


    • ksiądz Zbigniew Król

      wikary od 15 sierpnia 1994 r.  do 15 sierpnia 1995 r.


    • ksiądz Marek Dąbrowski

      wikary od 15 sierpnia 1996 r.  do 15 sierpnia 2000 r.


    • ksiądz Mariusz Tołwiński

      od 15 sierpnia 1999 r.  do 15 sierpnia 2000 r.


    • ksiądz Adam Parzonka

      wikary od 15 sierpnia 2000 r.  do 15 sierpnia 2003 r.


    • ksiądz Kazimierz Zalewski

      wikary od 15 sierpnia 2000 r.  do 15 sierpnia 2002 r.


    • ksiądz Tomasz Żukowski

      wikary od 15 sierpnia 2002 r.  do 15 sierpnia 2004 r.


    • ksiądz Waldemar Niewiński

      wikary od 15 sierpnia 2003 r.  do 15 sierpnia 2004 r.


    • ksiądz Ireneusz Izdebski

      wikary od 15 sierpnia 2004 r.  do 15 sierpnia 2006 r.


    • ksiądz Sebastian Karwowski

      wikary od 15 sierpnia 2004 r.  do 15 sierpnia 2009 r.


    • ksiądz Rafał Romańczuk

      wikary od 15 sierpnia 2006 r.  do 15 sierpnia 2008 r.


    • ksiądz Arkadiusz SIergiejuk

      wikary od 15 sierpnia 2008 r.  do 15 sierpnia 2009 r.


    • ksiądz Mariusz Woltański

      wikary od 15 sierpnia 2009 r.  do 15 sierpnia 2013 r.


    • ksiądz Andrzej Falkowski

      wikary od 15 sierpnia 2009 r.  do 15 sierpnia 2011 r.


    • ksiądz Marek Laszuk

      wikary od 15 sierpnia 2013 r.  do 15 sierpnia 2014 r.


    • ksiądz Radosław Żukowski

      wikary od 15 sierpnia 2011 r.  do 15 sierpnia 2015 r.


    • ksiądz Piotr Karwowski

      wikary od 15 sierpnia 2014 r.  do 15 sierpnia 2016 r.


    • ksiądz prałat Zbigniew Karolak

      proboszcz od 15 sierpnia 2007 r.  do 15 sierpnia 2012 r.


    • ksiądz kanonik Mieczysław Rzepniewski

      proboszcz od 15 sierpnia 2005 r.  do 15 sierpnia 2007 r.


    • Ks. Daniel Obzejta

      Wikariusz od 26 sierpnia 2017 r.  do 26 sierpnia 2018 r.


    Duszpasterze - pochodzący z parafii

    • biskup Józef Wysocki

      biskup pomocniczy diecezji elbląskiej


    • ksiądz Henryk Bałdyga

      Proboszcz w parafii Boćki


    • ksiądz Zbigniew Bartoszewski

      salezjanin, obecnie pracujący w Rosji


    • ksiądz Marcin Chudzik


    • ksiądz Stefan Czarnecki

      pracujący w diecezji siedleckiej


    • ksiądz Wincenty Jagodziński

      pracujący w diecezji siedleckiej


    • ksiądz Dariusz Kucharek

      Ojciec Duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie


    • ksiądz Dariusz Misior


    • ksiądz Krzysztof Pazio

      Marianin, pracujący w Kamerunie


    • ksiądz Piotr Pędzich


    • ksiądz Daniel Plewka


    • ksiądz Paweł Solka


    • ksiądz Marek Szlanta

      Pracujący w diecezji siedleckiej


    • ksiądz Marcin Wojtyra

      Pracujący w Rosji


    Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
    Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
    41 0.1210310459137