XVI Niedzlela zwykła

22 lipca 2017

23 lipca 2017

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj rozpoczynamy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Przeżywamy go pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Przy tej okazji modlimy się zxa wszystkich kierowców o bezpieczeństwo na drogach, o roztropne korzystanie z pojazdów. Po każdej mszy św. obędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.

2.MIVA Polska zbiera fundusze na zakup pojazdów dla Polskich misjonarzy. Ofiarę można wrzucić do puszki przed kościołem.

3.Św. Krzysztof to także Patron naszego wikariusza – ks. Krzysztofa. Polecamy jego osobę i posługę Bogu prosząc o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Ks. Krzysztof przygotował cukierki imieninowe.

4.We wtorek święto św. Jakuba Apostoła. To także święto patronalne p. Jakuba naszego organisty, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.

5.26 VII wspomnienie św. Joachima i Anny (dziadków Pana Jezusa). Jest to dzień wdzięczności ludziom starszym.

6.Dziekujemy mieszkańcom ulic Kosynierów i Głowackiego za sprzątanie kościoła w sobotę. Na najbliższą sobotę prosimy parafian z ulicy Kościuszki (od ronda do Wiejskiej – lewa strona (numery nieparzyste).

7.Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Trójcy Przenajświętszej w Prostyni zapraszają na diecezjalną Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do sanktuarium w Prostyni. Program pielgrzymki: (przeczytać)

8.Zbliża się XXVII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Zapisy do naszej węgrowskiej grupy niebieskiej rozpoczynają się 26 VII  przy Bazylice. (szczegóły na plakatach). Pielgrzymka wyrusza z Drohiczyna 1 sierpnia z Drohiczyna, a grupa węgrowska wyrusza 2 sierpnia po mszy św. o 9.00 w Bazylice.

9. Każdy, kto nie może iść, a chce towarzyszyć duchowo pielgrzymom może zapisać się do Grupy Srebrnej (duchowego pielgrzymowania). Każdy pielgrzym grupy srebrnej może podać swoją intencję, otrzymuje znaczek, kartę duchowego pielgrzymowania i zobowiązuje się do pewnych praktyk. W naszej parafii spotkania duchowych pielgrzymów codziennie o 21.00 przy Figurze Matki Bożej przed kościołem.

10.Jutro wyrusza grupa młodzieży i dzieci, pod opieką ks. Krzysztofa na wyprawę w Bieszczady. Polecamy ich wypoczynek opiece Matki Bożej.

11.Za 2 tygodnie 6 sierpnia msza św. o 15.00 na cmentarzu (z racji odpustu Przemienia Pańskiego).

12.Zapowiedzi przedślubne.

» Archiwum | Pobierz jako PDF