tel. 25 792 22 28; (+48) 665 034 305

e-mail: rkosk@op.pl; proboszcz@klasztorwegrow.pl wegrow.klasztor@drohiczynska.pl

II Niedziela Wielkiego Postu

27 lutego 2021

28 lutego 2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś (a dokładnie 29 lutego) przypada 1 rocznica śmierci ks. Zbigniewa Latosiego. Pamiętajmy o Nim
    w naszych modlitwach i wypraszajmy Mu łaskę nieba. Msze św. w tej intencji o godz. 10.00 (od Rady Parafialnej) oraz o godz. 11.30. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na wykonanie nagrobka.
  2. Dziś po mszach zbieramy ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom „Ad gentes”.
  3. Dziś także swoje imieniny obchodzi nasz Kościelny – p. Roman. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia i wypraszajmy Mu wszelkie potrzebne łaski od Pana Boga.
  4. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 15.00
  5. O godz. 16.00 piąte spotkanie kursu przedmałżeńskiego w sali klasztornej.
  6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza członków i sympatyków dziś na mszę św. na godz. 19.00. Mszy Świętej będzie przewodniczyć ks. Maciej Majek – Ojciec Duchowny Seminarium w Siedlcach.
  7. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzimy w poniedziałek 1 marca. Pamiętajmy
    o niezłomnych bohaterach, którzy oddawali życie za wolność naszej Ojczyzny. O godz. 14.00 w Bazylice odbędzie się uroczysta msza św., a po niej złożenie kwiatów przed tablicą Żołnierzy Wyklętych
    oraz otwarcie wystawy pt. „Pamięć – Arka Przymierza między dawnymi a młodszymi laty”.
  8. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, głównego patrona Metropolii Białostockiej.
  9. W tym tygodniu przypadają także:
    - I czwartek miesiąca – na mszy porannej będziemy modlili się w intencji powołań i powołanych;
    - I piątek miesiąca – do chorych pojedziemy rano od godz. 8.00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. porannej oraz przed mszą wieczorną; adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej od godz. 15.00 do 17.00;
    - I sobota miesiąca – nabożeństwa pierwszosobotnie w Jartyporach o godz. 9.00; w kościele litania do Matki Bożej po mszy porannej i wieczornej.
  10. Za tydzień I niedziela miesiąca. Zapraszamy wspólnotę naszego Przedszkola na mszę św. na godz. 11.30.
  11.  Zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na mszę św. na godz. 15.00 i na krótkie spotkanie.
  12. Wielki Post to czas nawrócenia, modlitwy i rozważania Męki Pańskiej. Pomocą są nabożeństwa wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy:
    - Droga Krzyżowa w piątki - dla dzieci: o godz. 16.15; dla młodzieży i dorosłych po mszy św. o godz. 17.00, a w Jartyporach o godz. 18.00;
    - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.30; w Jartyporach śpiew Gorzkich Żali przed mszą św.
  13. W związku z chorobą ks. Proboszcza prosimy, by ze spowiedzi korzystać przed mszami świętymi, gdyż nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas Eucharystii.
  14. W związku z trwającymi rozliczeniami podatkowymi zwracamy się z gorącą prośbą, aby 1 % podatku przeznaczyć na Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur.
  15. Wzorem lat ubiegłych do naszej parafii trafiły Skarbonki Wielkopostne Caritas. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Czas Miłosierdzia 2021” i ma na celu uwrażliwić nas na potrzeby osób starszych i zapewnić im realną pomoc. Zachęcamy, by wziąć skarbonki do domu i przez czas Wielkiego Postu całą rodziną składać do nich drobne datki, które będą naszym wielkopostnym wyrzeczeniem. Wypełnione skarbonki przynieśmy do kościoła przy okazji święconki.
  16. Od dziś można również nabywać czekoladowe Baranki Paschalne Caritas. Umieszczamy je tradycyjnie w wielkanocnym koszyku ze święconką, gdyż są symbolem paschalnej ofiary Chrystusa, Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Środki ze sprzedaży baranków przeznaczone będą na pomoc najbardziej potrzebującym. Baranki w cenie 5zł można nabywać przy wyjściu z kościoła albo przy zakrystii.
  17. Zachęcamy do nabywania Niedzieli. W tym numerze przeczytamy o radach dla rodziców dzieci zagrożonych pedofilią, poznamy historię św. Bazylego, przeczytamy wywiad z ks. Jarosławem Przeździeckim, który z naszej diecezji trafił do Urugwaju oraz dowiemy się, jak ks. Zbigniewa Latosiego wspominają wychowankowie.

» Archiwum | Pobierz jako PDF