XXXIII Niedziela Zwykła

18 listopada 2017

1. Dzisiaj gościmy ks. kan. dra Krzysztofa Mielnickiego – dyr. Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej, który wspiera nas w posłudze duszpasterskiej. Serdecznie dziękujemy za obecność i pomoc.

2. Dzisiaj jest III Niedziela miesiąca, tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczone są na cele remontowe, zwłaszcza na prace, które zostały ostatnio zrobione. Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie sytuacji.

3. Z woli Papieża Franciszka dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o osobach, których los jest bardzo ciężki i w miarę możliwości angażujmy się w dzieła miłosierdzia.

4. Dzisiaj 11.30 spotkanie dzieci klas III i ich rodziców przed I spowiedzią i Komunią św.

5. Różaniec wypominkowy za zmarłych codziennie po Mszy wieczornej, w niedziele o 14.30.

6. Zbliża się Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia przejdzie ulicami naszego miasta. Istnieje możliwość, aby w naszym Orszaku wziął udział wielbłąd. Miasto, które odda najwięcej głosów otrzyma takie egzotyczne zwierze. Zachęcamy do głosowania. Szczegóły jak wziąć udział w głosowaniu są umieszczone na karteczkach, które rozprowadzają ministranci przed kościołem. Serdecznie zachęcamy do głosowania.

7.W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów kościelnych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy służą swoim czasem i talentem podczas celebracji liturgicznych.

8.W najbliższą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Na Mszy o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia kandydatów do grona ministrantów. Również trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

9.  Do 24 listopada do godziny 12.00 możemy przynosić elektrośmieci (AGD, RTV) do otwartych garaży przed plebanią. Dochód będzie przeznaczony na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

9. W związku ze zbliżającym się 100-leciem Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie przygotowywana jest wystawa plenerowa poświęcona historii Szkoły. Komitet Organizacyjny zwraca się z prośbą o udostępnienie wszelkich materiałów związanych ze Szkołą (np. zdjęć, świadectw, zeszytów, tarcz, legitymacji, itp.). Dokumenty prosimy dostarczać do I LO przy ul. Mickiewicza 3 do biblioteki szkolnej. Po skopiowaniu materiały zostaną zwrócone w nienaruszonym stanie.

10. P. Marszałek Maria Koc, informuje, że, w sklepach TOPAZ w Węgrowie w dniach 24-25.11 oraz 01-02.12 organizowana będzie przedświąteczna zbiórka żywności na rzecz Polaków mieszkających na Ukrainie. Wolontariusze KSM oraz Harcerze, będą w tych dniach pełnić dyżury w sklepach. Zachęcamy do solidarności z naszymi Rodakami.

11. Komunikat Kurii Diecezjalnej o możliwości służby w batalionie Wojsk Obrony Terytorialnej.

12. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

» Archiwum | Pobierz jako PDF